jak a co si zabalit

Instrukce

Vzhledem k  letošnímu programu tábora prosíme rodiče, aby dětem dali sebou oblečení ( kostým ) nebo cokoliv bude souviset s  tématikou táborové hry a bílé tričko

Neberte nepotřebné

Neberte elektroniku

Neberte cennosti

co by jste neměli zapomenout

Co zabalit sebou

Položky si při balení můžete zaškrtávat, aby jste věděli, co už máte sbaleno :)

Pozn.: Nedávejte dítěti novou neprošlápnutou obuv. Vždy je lepší o jeden pár bot navíc, než o jeden méně!

Léky přijímáme v taštičce označené jménem dítěte !! Pokud vaše dítě užívá pravidelně léky, je nutno o užívání informovat vedoucího a zdravotníka tábora s kompletními informacemi a upozorněními o léku a stavu dítěte. Učiňte tak při předávání dítěte na tábor. Dostatečné množství léku je samozřejmostí. Léky nám prosím nedávejte samostatně.

Na konec pár informací

Kufr nebo tašku? Doporučujeme kufr nebo přenosnou tašku. Umožňují přehledné uspořádání věcí než například krosny. Kufr se snadněji uloží pod postel než taška. Batoh na výpravy V rámci tábora jdou děti na výlet. Do batohu by se měla vejít bunda,, pláštěnka a láhev s pitím, maličkosti. Cennosti a zakázané věci Veškeré dražší věci nechte doma. Zlaté náušnice a řetízky se na tábor nehodí a lehce se ztratí. Mobilní telefony, reproduktory a věci tomuto podobné jsou na táboře zakázány. Pro samostatnost dětí je důležité, nechat je zabalit věci samostatně. Jistě budou potřebovat vaši pomoc a dohled, ale nechte je, ať si sami uvědomí, co potřebují a kam si věci dávají. Pokud jim sbalíte sami bez jejich přítomnosti, velmi lehce se stane, že řadu věcí na táboře vůbec nepoužijí, protože ani nebudou vědět, že je s sebou mají. Spacák Nejdůležitější kus výbavy je kvalitní spacák. V noci může na tábořišti teplota klesnout k 10°C, spacák, případně pyžamo, by mělo takovéto teploty komfortně zvládnout. Pláštěnka Pořiďte dítěti kvalitní pláštěnku z pevného PVC nebo pogumované tkaniny. Pláštěnky z jemného igelitu a materiálu nevydrží ani jeden den. "Obleč si tu pláštěnku." "Dej si tu kapuci na hlavu." - to jsou dvě nejčastější věty, když prší. Podepsané oblečení Označte veškeré věci (nejen oblečení) viditelnou značkou - zamezíte tím případné ztrátě nebo záměně. Seznam věcí přiložte dítěti do kufru. Doporučujeme dávat dětem na tábor věci starší, vyzkoušené a zároveň kvalitní. Aktivity probíhají na louce nebo v lesích, většinou mimo „civilizaci“. Módní výstřelky raději nechte doma.

Co na tábor nepatří! Rozhodnete-li se dítěti přibalit mobilní telefon, elektroniku, značkové oblečení a drahé šperky, nezodpovídáme za případné poškození nebo ztrátu. Dále na tábor v žádném případě nepatří alkohol, cigarety a jiné omamné a návykové látky!!! Pozn.: Mobilní telefony si vedoucí na začátku tábora od dětí vybírají (chatky v areálu tábora nejsou vybaveny elektrickou přípojkou, kde by si Vaše děti mohli elektroniku dobíjet). Počítejte tedy s tím, že pokud Vám Vaše ratolest nebude odepisovat na SMS či zvedat telefon, je s největší pravděpodobností v naprostém pořádku, pouze bez telefonu. V případě potřeby se můžete obrátit na táborový telefon.

Na základě provozního řádu tábora je zakázáno si na tábor přivézt jakékoliv vlastní jídlo a pití (sladkosti, brambůrky, nápoje aj.).Platí i pro příjem balíčků na táboře ať už osobně či dopravní společností, jakékoliv balíčky Vám budou neotevřené vráceny při odjezdu dítěte z tábora.