Tábor v bodech:

Na začátek pár bodú:

1. bavíme úspěšně Vaše děti již více než 16 let – bez nadsázky nejlepší tábor v Karlovarském kraji!
2. tábory v tématu
3. o děti se starají zkušené týmy vedoucích
4. nové vedoucí dětských oddílů a zdravotníky velmi pečlivě vybíráme
5. my i Vaše děti jsou řádně pojištěni
6. kuchyně na Vránově má vynikající pověst – vaříme stravu v domácí kvalitě s týmem, který jezdí již 16 let
7. pečlivě plníme veškeré zákonné požadavky kladené na pořadatele dětské rekreace
8. všechny naše akce jsou řádně nahlášeny u Hygienické stanice a místních lékařů
9. každý rok se v našem středisku rekreuje více jak 600 dětí
10. rodinná atmosféra v týmu vedoucích
11. a samozřejmě provozovatelé a organizátoři tábora – manželé Zdenek a Šárka Vránovi s dcerami Anetou a Zdeňkou, rodina která pro děti a pro vedoucí tvoří naprosto skvělé a domácí prostředí. Svou práci dělají celým svým srdcem a bez nadsázky jsou strůjci LDT Ranče Vránov, který by bez jejich vůle a píle nikdy nevznikl!

Popis tábora:

„Tábor ranč Vránov “ leží uprostřed lesů poblíž řeky Svatavky, v atraktivní rekreační lokalitě romantického lesního údolí, asi 8 km od Sokolova. Příroda tu nabízí lesy vhodné k výletům i hrám a krásné skalní útvary přímo ve stráni nad táborem. Máme dostatečné prostory pro zajištění zajímavého programu při špatném počasí (velká jídelna, klubovna, zastřešená terasa apod.), stravování je zajištěno 5x denně ve zděné hlavní budově tábora nebo v kryté venkovní jídelně, včetně pitného režimu. Areál je tvořen velkou zděnou budovou, kde se nachází luxusní pokoje s vlastním sociálním zařízením a s ubytovací kapacitou 40 míst, dále je zde kuchyň, další sociální zařízení a velká klubovna. Další ubytovací možnost představují chatky s celkovou kapacitou 120 osob. Ty nejsou kvůli vytápění přímotopy vhodné v zimní sezóně. U chatek je k dispozici další sociální zařízení, WC a sprchy, zastřešená venkovní terasa se stoly a lavičkami a druhá velká klubovna se samostatnou kuchyní. Součástí areálu je také volejbalové a fotbalové hřiště a krytá hala s ping-pongovými stoly. Součástí tábora je také bazén se sprchou a malý bazének pro neplavce s terasou vybavenou umělým travnatým povrchem k odpočinku a opalování. Dále je zde v blízkosti tábora řeka Svatavka, kam chodíme s dětmi hrát vodní hry a jezdit na člunech.

,,Vránov“ příroda, maximální snaha o pohodový a bezproblémový pobyt všech dětí, pečlivý výběr spolupracovníků, dlouhodobá programová příprava, zodpovědný a seriózní přístup, stejně jako každoroční rozsáhlé investice do areálu i vybavení tábora – to všechno nám pomohlo udělat z tábora Vránov místo, kam se každoročně vrací prožít další prázdninová dobrodružství většina z dětí, které se s námi už na tábor vypravily. Budeme se snažit, aby tomu nebylo jinak ani v roce 2020

Neustálý zdravotnický dohled, dodržování a kontrola pitného i stravovacího režimu. Děti jsou ubytovány v chatkách (čtyřlůkové, šestilužkové, osmilůžkové) a v opravené budově tzv. SNĚHURCE pro 14 nejmladších holčiček. Děti dělíme do oddílů, oddíly jsou věkově smíšené. Díky takovému rozdělení můžeme konkrétní činnost oddílů i celotáborovou hru lépe přizpůsobit zájmům, vyspělosti a schopnostem dětí. Pečlivě připravený program přitom probíhá pod vedením osvědčeného kolektivu zkušených vedoucích.

Program každoročně obohacujeme o vystoupení potápěčů, psovodů s policejními psy, kriminální policisté nám každoročně ukazují co vše dokáží, a velmi oblíbená táborová atrakce je jízda ve vojenských autech. Letos připravujeme pro děti výuku tance Zumba a jiných pohybových aktivit. Nedílnou součástí našeho tábora je pak projížďka na koních na Ranči Vránov, který je součástí střediska od kterého je vzdálené ca 300m. Mimo koní si zde děti můžou prohlédnout mnoho jiných zvířátek, jako například oslíky a kozy. Po dohodě je možná jeho prohlídka a za příplatek i jízda na koni nebo ve vojenské technice. Děti v rámci tábora mají tyto aktivity zdarma pod dozorem specializovaných instruktorů.